ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

 


DATABANK

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ

ΓΗΠΕΔΑ

 

 

Tελευταία Ενημέρωση   18/04/2016    

ΤΟΠΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015-2016
(πρώην Β' Κατηγορία Γυναικών)

 # Κανονική Περίοδος
 # Βαθμολογία Κανονικής Περιόδου

 # Play Off
 # Τελική Κατάταξη

 

Play Off

 


ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΣ - Πρωταθλητής 2016 (Ανοδος στην Β Εθνική)


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ - Δευτεραθλήτρια 2016 (Ανοδος στην Β Εθνική)

Ημιτελικός 1 - 4

μεταφορά Play Off

Μυγδονιακός - ΒΑΟ

3-1, 3-0 3-0
Ημιτελικός 2 - 3 μεταφορά Play Off
ΠΟ Μουδανιών - Αναγέννηση Ρυσίου 3-0, 3-1 0-3, 1-3, 1-3
Τελικός Play Off
Μυγδονιακός - Αναγέννηση Ρυσίου 3-2
ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ 3-2 (21-25, 25-22, 27-25, 15-25, 15-11)

Μυγδονιακός (Τρύψια): Νίκα, Χατζησακούλα, Βεργή, Τσιτσιπλάμη, Μποστατζόγλου, Πατέλη, Ξανθοπούλου (λ) - Καραγιάννη, Λάκη, Καραντάκη.
Αναγέννηση (Μητρούδης):
Στ. Τσόγκα, Χατζηνικολάου, Σάγκοβιτς, Γιαννετάκη, Ριζοπούλου, Βασιλάκη (λ) - Γαύρου (λ), Καρακοντινού.

Kανονική Περίοδος

αγωνιστική 10η
3-1 Μυγδονιακός - Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 3-0
3-0 Αναγέννηση Ρυσίου - ΑΕ Ωραιοκάστρου 3-0
3-0 Γαλαξίας Αδένδρου - Δημόκριτος Μυγδονίας 3-0
1-3 Μακεδονικός - Ηρακλής Γέφυρας 0-3
3-1 ΠΟ Μoυδανιών - ΒΑΟ 3-1
2η αγωνιστική 11η
0-3 ΠΟ Μουδανιών - Μυγδονιακός 0-3
0-3 Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού - Αναγέννηση Ρυσίου 1-3
1-3 ΑΕ Ωραιοκάστρου - Γαλαξίας Αδένδρου 0-3
1-3 Δημόκριτος Μυγδονίας - Μακεδονικός 1-3
2-3 ΒΑΟ - Ηρακλής Γέφυρας 3-2
3η αγωνιστική 12η
0-3 Αναγέννηση Ρυσίου - ΠΟ Μουδανιών 1-3
3-1 Γαλαξίας Αδένδρου - Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 1-3
2-3 Μακεδονικός - ΑΕ Ωραιοκάστρου 1-3
3-0 Ηρακλής Γέφυρας - Δημόκριτος Μυγδονίας 3-1
3-1 Μυγδονιακός - ΒΑΟ 3-0
4η αγωνιστική 13η
3-1 ΠΟ Μουδανιών - Γαλαξίας Αδένδρου 2-3
3-0 Μυγδονιακός - Αναγέννηση Ρυσίου 3-0
3-0 Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού - Μακεδονικός 3-0
1-3 ΑΕ Ωραιοκάστρου - Ηρακλής Γέφυρας 2-3
3-0 ΒΑΟ - Δημόκριτος Μυγδονίας 3-0
5η αγωνιστική 14η
0-3 Μακεδονικός - ΠΟ Μουδανιών 0-3
0-3 Γαλαξίας Αδένδρου - Μυγδονιακός 0-3
3-1 Ηρακλής Γέφυρας - Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 1-3
3-2 Δημόκριτος Μυγδονίας - ΑΕ Ωραιοκάστρου 0-3
3-1 Αναγέννηση Ρυσίου - ΒΑΟ 3-1
6η αγωνιστική 15η
3-0 ΠΟ Μουδανιών - Ηρακλής Γέφυρας 3-0
3-0 Μυγδονιακός - Μακεδονικός 3-0
3-1 Αναγέννηση Ρυσίου - Γαλαξίας Αδένδρου 3-0
3-0 Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού - Δημόκριτος Μυγδονίας 3-2
3-1 ΒΑΟ - ΑΕ Ωραιοκάστρου 3-0
7η αγωνιστική 16η
0-3 Δημόκριτος Μυγδονίας - ΠΟ Μουδανιών 1-3
0-3 Ηρακλής Γέφυρας - Μυγδονιακός 1-3
0-3 Μακεδονικός - Αναγέννηση Ρυσίου 3-1
1-3 ΑΕ Ωραιοκάστρου - Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 1-3
0-3 Γαλαξίας Αδένδρου - ΒΑΟ 1-3
8η αγωνιστική 17η
3-1 ΠΟ Μουδανιών - ΑΕ Ωραιοκάστρου 3-0
3-0 Μυγδονιακός - Δημόκριτος Μυγδονίας 3-0
3-1 Αναγέννηση Ρυσίου - Ηρακλής Γέφυρας 3-0
3-0 Γαλαξίας Αδένδρου - Μακεδονικός 3-0
3-0 ΒΑΟ - Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 3-1
9η αγωνιστική 18η
3-2 Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού - ΠΟ Μουδανιών 0-3
0-3 ΑΕ Ωραιοκάστρου - Μυγδονιακός 0-3
0-3 Δημόκριτος Μυγδονίας - Αναγέννηση Ρυσίου 0-3
0-3 Ηρακλής Γέφυρας - Γαλαξίας Αδένδρου 1-3
1-3 Μακεδονικός - ΒΑΟ 3-2

Βαθμολογία Κανονικής Περιόδου

 1η Τοπική κατηγορία Γυναικών Ε.ΠΕ.Σ.Θ.
αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β
1. Μυγδονιακός 18 18 0 54-3 54
2. ΠΟ Μουδανιών 18 14 4 46-18 44
3. Αναγέννηση Ρυσίου 18 13 5 41-20 39
4. ΒΑΟ 18 10 8 38-30 31
5. Γαλαξίας Αδένδρου 18 10 8 34-29 29
6. Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 18 9 9 32-35 25
7. Ηρακλής Γέφυρας 18 8 12 30-36 23
8. Μακεδονικός 18 4 14 17-47 12
9. ΑΕ Ωραιοκάστρου 18 3 15 19-48 10
10. Δημόκριτος Μυγδονίας 18 1 17 9-53 3

Τελική Κατάταξη

 1η Τοπική κατηγορία Γυναικών Ε.ΠΕ.Σ.Θ. 2015-2016

1. Μυγδονιακός
2. Αναγέννηση Ρυσίου
3. ΠΟ Μουδανιών
4. BAO
5. Γαλαξίας Αδένδρου
6. Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού
7. Ηρακλής Γέφυρας
8. Μακεδονικός
9. ΑΕ Ωραιοκάστρου
10. Δημόκριτος Μυγδονίας