ΕΝΩΣΗ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ε. Πε. Σ. Θ.

Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο, 54 638 Θεσσαλονίκη
Γραμματεία: Τηλ. 2310 231.091  Fax: 2310 270.588
E-mail:
epesth@otenet.gr

ΤΟ Δ.Σ. ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ

LINKS
ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ DOWNLOADS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
 

 

     


APXEIO
YEARBOOKS


YEARBOOK 2016

 


Λ. ΦΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ
(1919-1999)


Θ. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
(1944-2011)

 

 


Ε.ΠΕ.Σ.Θ.
© 1998

 

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 23/03/2019 

 

ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΕΠΕΣΘ

(Κάντε "κλικ" στις εικόνες για την αντίστοιχη υπηρεσία)

 

 

                           

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

 

ΑΓΩΝΕΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ & ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ TV

___________________________________________________________________________________________________                                                          
ΣΤΟ Ε.Γ. ΜΙΚΡΑΣ ΤΟ FINAL 4 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Το τριήμερο 3-5 Απριλίου θα πραγματοποιηθεί στο Ε.Γ. Μίκρας το Final 4 Κορασίδων, με την συμμετοχή των Άρη, Ελπίδας Αμπελοκήπων, Μυγδονιακού και Ν. Βότση. Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Τετάρτη 3 Απριλίου
18.00 Άρης-Ν. Βότσης
20.00 ΑΣ Ελπίς-Μυγδονιακός
Πέμπτη 4 Απριλίου
18.30 Ν. Βότσης-Μυγδονιακός
20.30 Άρης-ΑΣ Ελπίς
Παρασκευή 5 Απριλίου
18.30 ΑΣ Ελπίς-Ν. Βότσης
20.30 Μυγδονιακός-Άρης

                                                           

_________________________________________________________________________________________________

ΑΛΛΑΓΕΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, ορισμένες αλλαγές των αγώνων θα μπορείτε να τις βλέπετε στο ακόλουθο κείμενο:

ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Απόλλων Καλαμαριάς-Πειραματικό (Κυριακή 31/3, ΔΑΚ Καλαμαριάς, 20.30)
Β΄ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Γαλαξίας Άδενδρου-ΑΟ Εκμάθησης Αθλημάτων (Κυριακή 24/3, ΔΑΚ Άδενδρου, 19.00 αντί 18.00)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Περσέας-Ατρόμητος Τριαδίου (Κυριακή 31/3, Δ.Γ. Περαίας, 20.00)
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: Πήγασος Πολίχνης-ΠΑΟΚ (Τετάρτη 27/3, Αλ. Νικολαϊδης, 21.00 αντί Σάββατο 23/3)
ΠΑΓΚΟΡΑΔΙΔΩΝ Β: Αναγέννηση Καλοχωρίου-Μακεδόνες Αξιού (Κυριακή 31/3, ΔΑΚ Καλοχωρίου, 15.00 αντί Σάββατο 30/3), Καμπανιακός-ΔΑΣΩ (Δευτέρα 1/4, ΔΑΚ Χαλάστρας, 17.00 αντί Σάββατο 30/3)
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Ν.Βότσης-ΠΑΟΚ (Τρίτη 26/3, PAOK Sports Arena (Βοηθητικό), 20.30 αντί Σάββατο 23/3)

Για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση σας, μπορείτε να ανοίγετε την ιστοσελίδα της Ένωσης μέσω του internet explorer. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
_________________________________________________________________________________________________

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΣΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Την επιστροφή του στη Β΄ Εθνική Γυναικών πανηγύρισε ο Απόλλων Καλαμαριάς, επικρατώντας με 3-0 σετ εκτός έδρας της ΑΕΝ Αγ. Τριάδος, φτάνοντας έτσι στο 3-1 στη μεταξύ τους σειρά των ημιτελικών της Τοπικής Γυναικών. Οι κοκκινόμαυροι θα υποδεχθούν σε μονό τελικό στο ΔΑΚ Καλαμαριάς το Πειραματικό (Κυριακή 31/3, 20.30) για την ανάδειξη του πρωταθλητή.

_________________________________________________________________________________________________

Ο ΝΕΟΣ ΝΟΜΟΣ 4603/2019 (ΦΕΚ 48 Α΄)
Δημοσιεύτηκε από την εφημερίδα της Κυβερνήσεως ο νέος Νόμος 4603/2019, σύμφωνα με τον οποίο καλούνται τα σωματεία να εναρμονίσουν τα καταστατικά τους.
ΕΔΩ θα βρείτε τον νέο Νόμο προκειμένου να έχετε πλήρη ενημέρωση επ’ αυτού.
Στα παρακάτω άρθρα θα μπορέσετε να εντοπίσετε την ειδικότερη σημασία για τα Σωματεία, λόγω και της προβλεπόμενης από τον παρόντα νόμο προθεσμίας:
Άρθρα 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 55, 61, 62, 63.

_________________________________________________________________________________________________

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΠΕΣΘ (26/3)
Ο Συντονιστής Κλιμακίων ΕΠΕΣΘ Μπάμπης Καρασαρλίδης και ο Ομοσπονδιακός προπονητής Γιώργος Καραβιδόπουλος, καλούν σε προπόνηση την Τρίτη 26/3/2019 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς στις 15:15 μ.μ. (διάρκεια προπόνησης (15:30-1700), τους παρακάτω αθλητές:
Δημήτρη Κλεπουσνιώτη (Π.Ο.Ν Μουδανιών), Βασίλειο Βαμβακά (Π.Ο.Ν Μουδανιών), Γιώργο Βαρσαμή (ΜΓΣ Απόλλων), Αντώνη Μοσχοφίδη (ΜΓΣ Απόλλων), Θεόδωρο Μελίτο (ΜΓΣ Απόλλων), Φίλιππο Καρατζίβα (ΟΠΑΘ Περσέας), Ασημάκη Αντωνιάδη (ΑΣ Ελπίς), Γεώργιο Σειρά (ΑΣ Ελπίς), Δημήτρη Σίσκο (ΑΣ Ελπίς), Ιωάννη Αδάμο (ΑΣ Ελπίς), Γεώργιο Βέργο (Π.Α.Ο.Κ), Νικόλαο Μάγγο (Πήγασος Πολίχνης), Κωνσταντίνο Σωτηρίου (Πήγασος Πολίχνης), Αναστάσιο Σιαμπλίδη (Πήγασος Πολίχνης), Νικολακακη Δημητριο (Χ.Α.Ν.Θ).
Αθλητής/τρια που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώσει το τμήμα Εθνικών ομάδων και Ομοσπονδιακό προπονητή.

_________________________________________________________________________________________________

ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΛΙΜΑΚΙΩΝ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΠΕΣΘ (25/3)
Το πρώτο «crash test», για τα Κλιμάκια Παγκορασίδων της ΕΠΕΣΘ ( γεν 2006-07), θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019 στο κλειστό γυμναστήριο «Μίκρα 1».
Ως γνωστόν, λόγω του μεγάλου αριθμού των αθλητριών και των αποστάσεων, οι επιλεγμένες αθλήτριες, γεν 2006-07, έχουν χωριστεί σε δυο γκρουπ, Ανατολική και Δυτική Θεσ/νίκη και πραγματοποιούν μια προπόνηση την εβδομάδα από αρχές Οκτωβρίου του 2018!
Συντονιστής και Ομοσπονδιακοί, εκμεταλλευόμενοι την αργία της 25ης Μαρτίου, συμφωνήσαν, αν και είναι λίγο νωρίς, τα δυο κλιμάκια να διοργανώσουν ένα φιλικό παιχνίδι, ώστε να διαπιστώσουν πόσο έχουν βελτιωθεί οι αθλήτριες και μέσα από αγωνιστικές συνθήκες, την Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019 στο κλειστό γυμναστήριο «Μίκρα 1», 19.30 – 21.30.(ώρα προσέλευσης 19.00). Για τον αγώνα αυτό, ο Συντονιστής Κλιμακίων ΕΠΕΣΘ Καρασαρλίδης Μπάμπης, ο Περιφερειακός Ομοσπονδιακός Προπονητής Παγκορασίδων Ανατολικής Θεσ/νίκης, Πετίδης Ιωάννης και οι Περιφερειακοί Ομοσπονδιακοί Προπονητές Παγκορασίδων Δυτικής Θεσ/νίκης Γαβαλά Μαρία και Τρύψια Αγγελική, καλούν τις παρακάτω αθλήτριες:
Παγκορασίδες Ανατολικής Θεσσαλονίκης
Παπαδοπούλου Ευαγγελία (Ατρόμητος Τριαδίου), Παπαδοπούλου Νεφέλη (Ατρόμητος Τριαδίου), Χαλκίδη Ειρήνη (Ατρόμητος Τριαδίου),, Δίπλα Σοφία – Λυδία (Ατρόμητος Τριαδίου), Λουκά Πολυξένη (Ατρόμητος Τριαδίου)
Ζαφειρίου Παρασκευή (Ναύαρχος Βότσης), Λουκίδη Αναστασία (Περσέας), Πανούση Ραφαέλα - Ξανθή (Περσέας), Ματανάκη Στέλλα (ΑΕΣ Προμηθέας Πυλαίας), Φουτσιτζή Ζαχαρούλα (ΑΕΣ Προμηθέας Πυλαίας), Σαπουνά – Ζυμβρακάκη Μυρτώ (Φοίνικας Καλαμαριάς),Τσαρτσάλη Ανδριάνα (Φοίνικας Καλαμαριάς), Ναστούλα Μαρία (Άρης), Κανελλοπούλου Ευγενία (Άρης), Ζαχοπούλου Κων/να (Αναγ. Ρυσίου).
Παγκορασίδες Δυτικής Θεσσαλονίκης
Φωτιάδου Παρασκευή (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου), Χατζή Αικατερίνη (ΑΣ Αθλέτικο)
Δανιηλίδου Δήμητρα (ΔΕΚΑ), Μανικάκη Βασιλεία (Ελπίς Αμπελοκήπων), Γκιζάρη Στέλλα (Ελπίς Αμπελοκήπων), Σέρτη Κων/να (ΑΣΚ Λαγκαδά), Πουλιάκη Χρύσα (Μακεδόνες Αξιού), Νικηφόρου Ευγενία (Μακεδόνες Αξιού), Χατζησάκουλα Αικατερίνη (Μυγδονιακός), Γεράνη Ελένη (Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου), Κουκουλίδου Μαρία – Ελένη (Πήγασος Πολίχνης), Γούλα Μαρία – Ιωάννα (ΔΑΣ Ωραιοκάστρου), Διαμέλα Μάγδα (Μυγδονιακός), Μάντη Δήμητρα (ΒΑΟ), Φετφατσίδη Ιόλη – Φωτεινή (ΒΑΟ), Πετράκη Μαρία (Αστέρας Σίνδου).

_________________________________________________________________________________________________

ΦΙΛΙΚΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΠΕΣΘ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (26/3)
Ο Συντονιστής Κλιμακίων ΕΠΕΣΘ Μπάμπης Καρασαρλίδης (τηλ. 6947812894) και ο Ομοσπονδιακός προπονητής Χρήστος Πάτρας ( τηλ. 6932952161) καλούν σε προπόνηση - φιλικό την Τρίτη, 26/3/2019 στο Δημοτικό Γυμναστήριο Ιωνίας ( Οδός Κολοκοτρώνη, Διαβατά Όπισθεν Γηπέδου Ποδοσφαίρου), στις 18.45 μ.μ. (διάρκεια προπόνησης 19.00–21.00), τις παρακάτω αθλήτριες:
Μαρία Κυρμανίδου (ΑΣ Ωραιοκάστρου), Αριστέα-Μαρία Γαρουφαλίδου (ΑΠΣ Αίας), Θεοδώρα Κλειδωνιάρη (ΑΠΣ Αίας), Ζηνοβία Ξενιτίδου (ΑΠΣ Αίας), Βασιλική Θεοδοσίου (ΑΠΣ Αίας), Μαρίνα Στάϊκου (ΑΣ Ελπίς), Αλεξάνδρα Τσιουκαλά (ΑΣ Ελπίς), Αμαλία Σκουλούδη (ΕΟΣ), Ελένη Παπαδοπούλου (ΕΟ Σταυρούπολης), Ανθούλα Αρχοντή (Πήγασος Πολίχνης), Στέλλα Δόντσιου (Πήγασος Πολίχνης), Αναστασία-Θεοχάρα Τσαρούχα (ΔΕΚΑ), Χριστίνα Καρακαβίδου (ΔΕΚΑ), Μπαλούτη Αναστασία (Πειραματικό), Μητροπούλου Θωμαή (Καμπανιακός), Γκίκα Λάουρα (ΑΕ Δέλτα).
Όσοι προπονητές θεωρούν ότι αθλητές ή αθλήτριες τους, έχουν τα κατάλληλα προσόντα και δεν έχουν κληθεί στις συγκεντρωτικές προπονήσεις, να επικοινωνήσουν με τον συντονιστή Κλιμακίων ΕΠΕΣΘ, Μπάμπη Καρασαρλίδη (6947812894).
Αθλητής/τρια που θα απουσιάσει λόγω αγωνιστικής δραστηριότητας να ενημερώνει έγκαιρα και όχι τελευταία στιγμή, Ομοσπονδιακό προπονητή και συντονιστή κλιμακίων.

_________________________________________________________________________________________________
ΣΕ Ε.Γ. ΜΙΚΡΑΣ ΚΑΙ "ΑΛ. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ" ΤΑ FINAL 4 ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Στη Θεσσαλονίκη θα πραγματοποιηθούν οι τελικές φάσεις των Πανελλήνιων πρωταθλημάτων Εφήβων-Νεανίδων.
Η διοργάνωση των εφήβων θα φιλοξενηθεί στο κλειστό της Μίκρας 1 και η αντίστοιχη των νεανίδων στο γυμναστήριο ΔΑΚ Πολίχνης "Αλ. Νικολαϊδης".
Το πρόγραμμα των νεανίδων (Αλ. Νικολαϊδης)
Παρασκευή 22 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
18.30: ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ
20.30: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΟ Αιγάλεω
Σάββατο 23 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
15.30: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Ελπίς
17.30: ΑΟ Αιγάλεω - ΠΑΟΚ
Κυριακή 24 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
14.30: ΠΑΟΚ - ΑΟ Μαρκοπούλου
16.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Αιγάλεω
Το πρόγραμμα των εφήβων (Μίκρας 1)
Παρασκευή 22 Μαρτίου - 1η αγωνιστική
17.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - Ολυμπιακός ΣΦΠ
19.00: Παναθηναϊκός ΑΟ - Πήγασος Πολίχνης
Σάββατο 23 Μαρτίου - 2η αγωνιστική
18.00: Παναθηναϊκός ΑΟ - Ηρακλής Πετ. 2015
20.00: Πήγασος Πολίχνης - Ολυμπιακός ΣΦΠ
Κυριακή 24 Μαρτίου - 3η αγωνιστική
13.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ - Παναθηναϊκός ΑΟ
15.30: Ηρακλής Πετ. 2015 - Πήγασος Πολίχνης

_________________________________________________________________________________________________

ΑΛΛΑΓΕΣ & ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ: Ένωση Τούμπας-Άρης (Πέμπτη 21.3, ΜΕΝΤ, 21.30), Άρης-Ένωση Τούμπας (Πέμπτη 28/3, Κλ. Βικελίδης, 21.30), Ένωση Τούμπας-ΜΕΝΤ (Πέμπτη 4/4, ΜΕΝΤ, 21.30, Αν χρειασθεί)
Β' ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΜΕΝΤ-ΑΣ Ωραιόκαστρο (Κυριακή 24/3, ΜΕΝΤ, 19.3)

ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:  ΑΕΝ Αγ.Τριάδας-Απόλλων Καλαμαριάς (Πέμπτη 21/3, Αγ. Θεράποντα, 21.00, Αν χρειασθεί), Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕΝ Αγ.Τριάδας (Κυριακή 24/3, ΔΑΚ Καλαμαριάς, 20.00 αντί 16.00, Αν χρειασθεί)

Β' ΤΟΠΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΕ Δέλτα-Εθνικός Πυλαίας (Κυριακή 24/3, ΔΑΚ Σίνδου, 18.00 αντί 20.00), Ιωνικός-Τιτάνας Ευόσμου (Κυριακή 24/3, Δ.Γ. Ιωνίας, 20.30 αντί 17.30)
ΤΟΠΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ:

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ:
ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:
ΕΦΗΒΩΝ:

ΝΕΑΝΙΔΩΝ:
ΠΑΙΔΩΝ
:

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:
Β' ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: 
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: ΧΑΝΘ-Πήγασος Πολίχνης (Δευτέρα 1/4, Γυμν. ΧΑΝΘ (Παλαιό), 21.45 αντί Δευτέρα 18/3)
, ΠΟ Μουδανιών-Πήγασος Πολίχνης (Σάββατο 30/3, ΔΑΚ Μουδανιών, 11.30), ΠΟ Μουδανιών-ΑΣ Ελπίς (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Μουδανιών, 11.30), Απόλλων Καλαμαριάς-Άρης (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Καλαμαριάς, 20.00 αντί 19.30 στο Κλ. Βικελίδης)

Β΄ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ:

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΔΕΚΑ-ΒΑΟ (Σάββατο 23/3, Γυμν. ΔΕΚΑ, 20.00), ΑΕΝ Αγ. Τριάδος-ΜΕΝΤ (Σάββατο 23/3, ΜΕΝΤ, 17.00), Πήγασος Πολίχνης-ΑΠΚ Νεάπολης (Σάββατο 23/3, Αλ. Νικολαϊδης, 18.00), Περσέας-ΑΣΚ Λαγκαδάς (Σάββατο 23/3, Δ.Γ. Περαίας, 20.00), ΕΟΣ-Απόλλων Αρναίας (Σάββατο 23/3, ΕΑΚ Σταυρούπολης, 13.00), Προμηθέας Πυλαίας-ΔΑΣΩ (Σάββατο 23/3, Βότση, 17.30), Καμπανιακός-Αναγέννηση Ρυσίου (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Χαλάστρας, 14.00), Μυγδονιακός-ΑΣ Ωραιόκαστρο (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Μυγδονίας, 20.00),Ν.Βότσης-ΠΑΟΚ (Σάββατο 23/3, PAOK Sports Arena (Βοηθητικό), 16.30), Άρης-Κένταυρος Καλλικράτειας (Σάββατο 23/3, Κλ. Βικελίδης, 15.00), ΑΣ Ελπίς-ΑΕ Δέλτα (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Σίνδου, 20.00), Ατρόμητος Τριαδίου-ΧΑΝΘ (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Θέρμης, 19.00), Ηρακλής-Πειραματικό (Σάββατο 23/3, Γ. Κατσάνης, 17.30), Αίας Ευόσμου-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Σάββατο 23/3, Σχ. Ευόσμου, 14.30),Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου-Απόλλων Καλαμαριάς (Κυριακή 24/3, ΔΑΚ Καλαμαριάς, 16.00), ΠΟ Μουδανιών-ΑΕ Φοίνικα (Σάββατο 23/3, ΔΑΚ Μουδανιών, 15.30),  Πήγασος Πολίχνης-ΑΠΚ Νεάπολης (Σάββατο 23/3, ΕΑΚ Σταυρούπολης, 16.30 αντί στο Αλ. Νικολαϊδης), Ακαδημία Αθλέτικο-Ποσειδών Μηχ. (Σάββατο 23/3, Δ.Γ. Νεοχωρούδας, 17.30 αντί 14.00)

Β΄ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΠΟ Μουδανιών-Πήγασος Πολίχνης (Σάββατο 30/3, ΔΑΚ Μουδανιών, 11.30), ΑΕ Πυλαίας-Εθνικός Πυλαίας (Κυριακή 24/3, Γυμν. Μουσικού Σχολείου, 13.30 αντί Σάββατο 23/3), Μακεδονικός-ΑΣ Ελπίς (Κυριακή 24/3, Μακεδονικού, 15.00 αντί 14.30), Πήγασος Πολίχνης-ΑΕ Αμπελόκηποι (Σάββατο 23/3, Αλ. Νικολαϊδης, 20.00 αντί 15.30), Αίας Ευόσμου 1-Κεραυνός Αγ. Παύλου (Σάββατο 23/3, Σχολ.Γυμν. Ευόσμου, 16.30 αντί 14.30), ΕΟΣ-Δέλτα (Σάββατο 23/3, ΕΑΚ Σταυρούπολης, 14.30 αντί 15.00), ΑΣ Ωραιοκάστρου-Καμπανιακός (Σάββατο 23/3, Κονταξοπούλειο, 15.30 αντί στο Δ.Γ. Νεοχωρούδας), ΑΣ Ελπίς-ΔΕΚΑ (Σάββατο 23/3, Ι. Λεμονίδης, 19.30 αντί 16.00), Μακεδονικός-ΑΣ Ελπίς (Κυριακή 24/3, Μακεδονικού, 15.00 αντί 14.30)
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:
____________________________________________________________________________________________________
 

ΜΕΧΡΙ 1/8 Η ΚΑΡΤΑ ΥΓΕΙΑΣ
Μετά από την έκδοση κοινής υπουργικής απόφασης του υπουργού Υγείας και του Υφυπουργού Αθλητισμού που αναρτήθηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, με την οποία παρατάθηκε η υποχρέωση έκδοσης της Κάρτας Υγείας από τις Ομοσπονδίες έως τις 31/7/2019, διευκρινίζονται τα εξής:
Η Κάρτα Υγείας Αθλητή ισχύει για όλα τα Πρωταθλήματα Πετοσφαίρισης, όπως έχει αποφασίσει η ΕΟΠΕ από την 24η συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της στις 4 Μάϊου 2018.
Η Ιατρική θεώρηση της Κάρτας Υγείας, μέχρι την πλήρη εφαρμογή της (1/8/2019) μπορεί να γίνει, εκτός από Καρδιολόγο Ιατρό και από Ιατρούς άλλων ειδικοτήτων, όπως Παθολόγο, Αθλητίατρο και Γενικό Ιατρό.
Την Κάρτα οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να την βρουν ΕΔΩ.

__________________________________________________________________________________________________

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

* Στην σελίδα ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ αναρτώνται τα ωρολόγια προγράμματα των πρωταθλημάτων αμέσως μετά την έκδοσή τους.

* Η ΕΠΕΣΘ υπενθυμίζει ότι ισχύει η προσφορά του Ιατρικού Διαβαλκανικού Θεσσαλονίκης για το πρόγραμμα ιατρικών εξετάσεων με σκοπό την θεώρηση των δελτίων. Την προσφορά μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ και για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την ΕΠΕΣΘ.

____________________________________________________________________________________________________

HΛΙΚΙΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2018-2019, στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα θα μπορούν να αγωνίζονται:

ΕΦΗΒΟΙ: Από 1.1.1999 και μετά.
ΝΕΑΝΙΔΕΣ: Από 1.1.2000 και μετά.
ΠΑΙΔΕΣ:
Από 1.1.2002 και μετά.
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Από 1.1.2002 και μετά.
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: Από 1.1.2003 και μετά.
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ JUNIOR: Από 1.1.2006 έως 31.12.2008
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:
Από 1.1.2004 και μετά.
ΜΠΑΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
Σύμφωνα με την Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ, την αγωνιστική περίοδο 2018-2019 μπορούν να χρησιμοποιηθούν ανά κατηγορία οι εξής μπάλες:
A1 ΑΝΔΡΩΝ
MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
Α2 ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S
Β ΕΘΝΙΚΗ & ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S, WILSON I-COR POWER TOUCH
EΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

MIKASA MVA 200, MIKASA MVA 300, MOLTEN V5M4000, MOLTEN V5M5000, GALA BV5591S, GALA BV5461S, WILSON I-COR POWER TOUCH (Μόνο Α΄Φάση)

____________________________________________________________________________________________________

Aγώνες Εθνικών Πρωταθλημάτων
Αγώνες Εθνικών Κατηγοριών στο Νομό Θεσσαλονίκης

Α1 ΑΝΔΡΩΝ 


Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΛΙΓΚ ΚΑΠ ΑΝΔΡΩΝ

(Το πρόγραμμα ανανεώνεται όταν υπάρχουν αλλαγές)

 

 ΤΟ ΒΟΛΕΙ ΣΤΗΝ TV (ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ)